Sezon 2000/2001

Historyczny sezon przełomu tysiącleci i wieków witało nas 70 członków i 6 kandydatów. Po zakończonej kadencji wybraliśmy nowy Zarząd, z niewielkimi zmianami wobec poprzedniego.

Zarząd Koła tworzyli:

1. Jan Kowalczuk – Prezes
2. Wiesław Borgula -Łowczy
3. Jan Siemion – Podłowczy
4. Sławomir Miśkiw – Skarbnik
5. Jerzy Lech – Skarbnik

Komisja Rewizyjna

1. Marek Rudziak – Przewodniczący
2. Bogusław Cieślak -Członek
3. Ryszard Kałużny – Członek
4. Leszek Kowal – Członek
5. Eugeniusz Siemion – Członek

Strażnikiem Łowieckim w obw. 128 został kol. Bazyli Bawtro, w obw. 127 Kol. Jan Siemion, w obw 113 Kol. Andrzej Soczówka.
Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł jeden z nestorów Koła Kolega Lucjan Golczyk.

Niech mu knieja wiecznie szumi…

Odbyły się Drugie Mistrzostwa Koła w Strzelectwie Myśliwskim. Mistrzem został Kol. Jan Niedźwiedzki, a drugie miejsce zdobył Kol. Leszek Soczówka. Do tradycji weszło dekorowanie pamiątkowymi Medalami Króla Polowania, poz zakończonym polowaniu zbiorowym. Tytuły te zdobyli Koledzy: Goście zaproszeni – Andrzej Napiórkowski i Stanisław Decker oraz nasi myśliwi: Jan Siemion, Zbigniew Rezlerski, Tadeusz Anioł, Jerzy Lech i Andrzej Soczówka.

W sezonie obsialiśmy 26,68ha poletek zgryzowych, głównie owsem, pszenicą i rzepakiem. A na okres zimy tę bazę żerową uzupełniliśmy o dalsze 10,84ha zasianych ozimin. Poletka zostały wzmocnione 3,5 tonami nawozów mineralnych.

Nową formą bazy żerowej było poszerzenie o dalsze 1,5ha uprawy topinamburu, oraz nasadzenie blisko 3,0ha wikliny i wierzby na poletkach zgryzowych. Do ponad 130 lizawek zostało wyłożonych 2,0 tony soli.

Przez cały sezon uprawialiśmy buchtowiska zaopatrzone w 20,0 ton kukurydzy, 35 ton marchwi i ziemniaków, 12 ton żołędzi i kasztanów, 6 ton zboża.

Wielkim osiągnięciem było wykoszenie 66 ha łąk śródleśnych, zabiegi te powstrzymały ich dalszą degradację. W obliczu próby przejęcia w dzierżawę przez inne osoby tzw. ,,trzcin Janiszowickich” przystąpiliśmy do przetargu o dzierżawę tego areału o powierzchni 172,95ha i wygraliśmy. W ten sposób na minimum 3 lata zachowamy to środowisko jako matecznik i ostoja zwierzyny.

W sezonie pozyskaliśmy

Jeleni 122 szt. w tym:
Byków 26 szt.
Łań 69 szt.
Cieląt 27 szt.

Saren 99 szt. w tym:
Rogaczy 36 szt.
Kóz 50 szt.
Koźląt 13 szt.

Dzików 92 szt.

Lisów 58 szt.