Sezon 1999/2000

Stan członków Koła 69 myśliwych i 4 kandydatów. Sezon ten rozpoczęliśmy od bardzo intensywnych prac. Po raz pierwszy zostało obsadzonych 1,5ha poletek topinamburem, a uprawy zostały czasowo ogrodzone. Okres wiosenno-letni oprócz polowań poświęcony został ochronie upraw, a także dalszej rekultywacji łąk, które po kilkunastoletnim odłogowaniu zostały wykoszone (53ha). Obsianych zostało 23ha poletek zgryzowych (owies i żyto), a w sezonie na buchtowiskach wyłożyliśmy 26 ton karmy treściwej i 70 ton karmy soczystej.
Celem usprawnienia wykonywania polowania i prac w łowisku Walne Zgromadzenie wybrało na Podłowczego Kol. Jana Siemiona.
Zakupiliśmy przyczepę do transportu myśliwych i po remoncie wykonanym przez Kol. Stanisława Piekłę służy nam na polowaniach zbiorowych, a także użyczamy jej mieszkańcom Gminy.
Kolejna grupa myśliwych została umundurowana. W ten sposób już ponad 30 Kolegów posiada mundury związkowe.

Na ,,szkółce” w Mariance został zorganizowany festyn rodzinny.
Odbyły się również 1 Mistrzostwa Koła w Strzelaniu Myśliwskim. Mistrzem został Andrzej Soczówka, 2 miejsce zdobył Wiesław Borgula, a trzecie miejsce wywalczył Mirosław Matyjaszczyk.

Historyczną Sylwestrową Noc 1999/2000 niemalże wszyscy spędziliśmy na uroczystej Biesiadzie, a że była wspaniała świadczy fakt że kilka tygodni później, w karnawale Biesiada została powtórzona..

Sezon ten zakończył 3 letnią kadencję Zarządu.

W sezonie pozyskaliśmy:

Jeleni 130 szt. w tym:
Byków 39 szt.
Łań 55 szt.
Cieląt 36 szt.

Saren 150 szt. w tym:

Rogaczy 62 szt.
Kóz 77 szt.
Koźląt 11 szt.

Dzików 95 szt.

Lisów 86 szt.

Kaczek 77 szt.

Gęsi 30 szt.